Setka kropek, czyli o gostyńskich warsztatach artystycznych

Relaks, odkrywanie potencjału i budowanie samoświadomości – takie cele przyświecały gostyńskim warsztatom artystycznym. Czy uczestnikom udało się dotrzeć w głąb siebie?

Stowarzyszenie “DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu zorganizowały warsztaty dla rodziców zastępczych, rodziców z trudnościami wychowawczymi oraz opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Wsparcie ze strony Gminy Krobia, która udostępniła Gościniec Biskupiański w Domachowie również okazało się bardzo cenną pomocą.

Malowanie setek kropek przez kilka godzin może być bardzo relaksujące dla wielu osób. Praca twórcza, chociażby malowanie mandali, pomaga w oderwaniu się od codziennego stresu i zrelaksowaniu umysłu. Koncentracja i wybór kolorów każdej kropki może działać jako forma medytacji i pomóc nam się wyciszyć oraz znaleźć wewnętrzny spokój ducha. Przekonali się o tym uczestnicy gostyńskich warsztatów. Ich czas został urozmaicony również przez muzykę relaksacyjną oraz dźwięki kryształowych mis i dzwonków. 

Takie warsztaty artystyczne są prowadzone w kontekście integracji i wsparcia osób opiekujących się innymi lub borykającymi się z trudnościami wychowawczymi. Często zajęcia naprowadzają nas do głębszych refleksji i odkrywania siebie.

Uczestnicy często mogli doświadczyć:

  • samoświadomości – zrozumienie siebie i swoich emocji, które można wyrazić poprzez sztukę
  • współczucia – wspólna praca pomaga zrozumieć trudności innych i budować więzi
  • spokoju – wyciszająca atmosfera wspomaga odnalezienie równowagi
  • uwolnienie stresu i napięcia
  • odkrywanie potencjału twórczego, rozwijanie umiejętności oraz wyrażanie siebie

źródło: Starostwo Powiatowe Gostynia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *