Spotkanie z podróżnikami – Piotr Kilian w Gostyniu

Gostyński Ośrodek Kultury ,,Hutnik’’ wraz ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty zorganizowali spotkanie z Piotrem Kilianem w ramach kolejnego ,,Spotkania z podróżnikami’’. 

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego w piątek (13 października) spotkali się z Piotrem Kilianem – góralem z Beskidów, który został piratem z Karaibów. Ten niezwykły podróżnik przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe szlaki górskie w Polsce, dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, który uważany jest za ,,Najdzikszy Szlak w Polsce’’. W jego sukcesach turystycznych znalazło się również przejście przez Izraelski Szlak Narodowy (1045 km – w tym pustynia Negev), Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii. Piotr Kilian podczas ostatnich 4 lat odwiedził 40 państw. 

Piotr Kilian ,,Pirat Dyplomata’’ podczas spotkania w Gostyniu opowiedział m.in. o sztormie na środku oceanu, życiu w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City, meksykańskich wiedźmach, nauce surfingu i robieniu tatuaży w dżungli. 

Następne ,,Spotkanie z podróżnikami’’ w Gostyniu zostało zaplanowane na piątek, 24 października o godz. 18:00. Tym razem zaproszono Krzysztofa Lewickiego, który również będzie miał wiele do opowiedzenia.

źródło: Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *