Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gostyniu

Zbliża się jedno z najważniejszych świąt dla Polski – Dzień Niepodległości. Z tej okazji władze samorządowe Gminy Gostyń zapraszają na uroczyste obchody, które odbędą się w sobotę (11 listopada).

Uroczystość zostanie zainaugurowana mszą świętą w intencji Ojczyzny. Mieszkańcy Gostynia i okolic zbiorą się o godz. 11:00 w kościele farnym pw. św. Małgorzaty w Gostyniu by odmówić modlitwę. Po odprawionej mszy uczestnicy wydarzenia przemaszerują ulicami: Kościelną, Tkacką, św. Floriana i 1 Maja prosto na rynek, gdzie odśpiewany zostanie hymn państwowy w asyście zespołu „Melodia”, działającego przy Gostyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń. Następnie odbędzie się przemówienie burmistrza Gostynia, a uroczystość zostanie zakończona po złożeniu wiązanek pod Pomnikiem Serca Jezusowego. 

Ponadto w ten sam dzień o godz. 14:00 odbędzie się 19. Masowy Bieg Gostyński. Trasa biegu pozostaje niezmienna od lat, a limit uczestników wynosi 300 biegaczy. Uczestnicy dostaną medale, tradycyjne rogale, ciepły posiłek, a wpisowe to tylko 11 złotych. Gostyński Bieg Niepodległości organizowany jest przez UKS Biskupianka Stara Krobia.

Start i meta biegu będą znajdować się na parkingu przy pływalni Na Fali. Biegacze pobiegną drogami gminy Gostyń przez:

  • ul. Starogostyńską (ok. 500 m)
  • dukty leśne (ok. 3,5 km)
  • ul. Starogostyńską (ok. 1 km)

Całkowita trasa biegu wyniesie 5 km.

źródło: Urząd Miejski w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *