Witamy w Gostyniu – nowy pylon dla turystów

Gostyń – miasto ciekawe turystycznie. Urząd Miejski w Gostyniu poinformował o nowym pylonie dla wjeżdżających.

Gostyń to miasto w województwie wielkopolskim. Co jednak wyróżnia go pośród innych miejscowości? Zdecydowanie długa historia, lokalne produkty czy imprezy sportowe. W Gostyniu znajduje się huta szkła, która również ma wieloletnią historię i wkład w rozwój miasta. Ponadto jest wiele interesujących miejsc, m.in. Bazylika Świętogórska czy klasztor Sanktuarium w Gostyniu, Kościół pw. św. Małgorzaty czy rynek. Dla rozrywki służą atrakcje takie jak tor kartingowy czy sauny w Ośrodku Sportowym i Rekreacji OAZA. To tylko ułamek tego co można powiedzieć o Gostyniu, ponieważ jego metryka sięga średniowiecza.

W piątek (3 listopada) Urząd Miejski w Gostyniu poinformował mieszkańców o nowym pylonie dla turystów – Witamy w Gostyniu. Przywitanie postawiono w okolicy dworca autobusowego. Kiedy zapada zmrok pylon zostaje podświetlony. Podkreślono, że to jedna ze zmian, które nastąpią przy dworcu autobusowym.

Teren, na którym umieszczono pylon należy do gminy, ale dzierżawiony jest przez leszczyńską spółkę. Samorząd doszedł do wniosku, że miejsce wymaga zmian, a jedną z nich jest powitanie. Ponadto w uzgodnieniu z dzierżawcą rozebrano część ogrodzenia od ul. Bojanowskiego i zostanie ono wymienione na nowe. W sąsiedztwie dworca powstanie również ogrodzenie z gazonów od ul. Przy Dworcu. Postawiono również na urozmaicenie przyrodnicze i krajobrazowe więc zostaną posadzone rośliny, m.in. winobluszcz pięciolistkowy, lawenda, budleja Dawida, jałowiec płożący, rozplenica japońska oraz klony.

źródło: Urząd Miejski w Gostyniu

P 43923 1
fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *