Do Gostynia zawita niesamowity duet autorek, czyli Kryminalne gadanie

Do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu zawita duet pisarek – Katarzyna Gacek i Joanna Jodełka. Kto nie może się doczekać?

Spotkanie z autorkami odbędzie się 24 listopada o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Podczas ,,Kryminalnego gadania” Joanna Jodełka opowie m.in. o swojej najnowszej książce „Zabójstwo w kraju uśmiechu”.

Trochę o pisarkach…

Katarzyna Gacek w swoim dorobku literackim ma lekkie kryminały obyczajowe (cosy crime), scenariusze filmowe oraz książki dla młodych czytelników. Swoją karierę rozpoczęła od powieści kryminalnych pisanych we współpracy z Agnieszką Szczepańską – ,,Zabójczy spadek uczuć”, ,,Zielony trabant”, ,,Dogrywka”. Napisała również książkę z podróżnikiem Markiem Kamińskim. Była to książka przygodowa przeznaczona dla dzieci – ,,Marek i czaszka jaguara”. Natomiast jej pierwszy samodzielny utwór to powieść kryminalna pt. ,,W jak morderstwo”, która doczekała się ekranizacji na znanej platformie! Najnowsza seria książek to ,,Pies ogrodnika” (nominowany w 2023 roku do Nagrody Wielkiego Kalibru) oraz „Gra pozorów”. Kolejny tom (trzeci) ukaże się na początku 2024 roku i będzie nosił tytuł ,,Krew z krwi”. Młodzi ludzie mogą kojarzyć autorkę z bestsellerowej serii „Supercepcja” (wyd. Znak Emotikon) oraz z scenariuszy filmów: „Za niebieskimi drzwiami”, „Czarny młyn” i „W jak morderstwo”.

Joanna Jodełka jest zdobywczynią Nagrody Wielkiego Kalibru! Autorka jest Poznanianką, która miesza schematy pochodzące z różnych konwencji gatunkowych. Pisze m.in. kryminały, thrillery, powieści sensacyjne, obyczajowe, psychologiczne oraz młodzieżowe. Natomiast z wykształcenia jest historykiem sztuki. Swoją przygodę z prozą zaczęła hucznie, bo w 2010 zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru za debiutancką powieść zatytułowaną Polichromia. Trzeba podkreślić, że była pierwszą kobietą, w której ręce trafiła ta prestiżowa nagroda. Otrzymała także różne wydarzenia, m.in. za thriller psychologiczny pt. „Wariatka” na Festiwalu Kryminalna Piła oraz za sensacyjną powieść historyczną „2 miliony za Grunwald” na Warszawskim Festiwalu Kryminalnym. Z okazji 100 – lecia uczelni Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu(, w którym uczyła się pisarka) zamówił kryminał i w ten sposób powstał „Rektorski czek”.

źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu

Max A75e 396718686 122142311690011765 3202293041013066710 N
fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *