Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci. Wpadł na ul. Gostyńskiej w Śremie

Dziś funkcjonariusze śremskiej policji przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy Poranek”, skutkującą wyeliminowaniem z ruchu drogowego dwóch kierowców prowadzących pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Mundurowi z prewencji i drogówki w Śremie powstrzymali dalszą jazdę kierowcy autobusu, przewożącego głównie młodzież szkolną, natomiast funkcjonariusze drogówki w Książu Wielkopolskim zatrzymali kierującego toyotą. Oba zdarzenia miały wspólny mianownik – obaj kierowcy byli w stanie nietrzeźwości po spożyciu alkoholu. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu ich uprawnień do kierowania, a dalszy bieg sprawy znajdzie swój finał w sądzie.

Nietrzeźwy wiózł młodzież szkolną

13 listopada br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie przeprowadzili akcję pn. „Trzeźwy Poranek”. O godzinie 7:27 dyżurny śremskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwości kierowcy autobusu zmierzającego w kierunku Śremu. Pasażer zauważył niebezpieczne manewry i nienaturalne zachowanie kierowcy.

Uderzył w jedno auto, a potem uciekał. Pijany kierowca zatrzymany

Patrole prewencji i drogówki w Śremie przerwały podróż autobusu na ul. Gostyńskiej w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Niestety, okazało się, że 60-letni kierowca z powiatu gostyńskiego prowadził w stanie po spożyciu alkoholu, mając blisko pół promila alkoholu we krwi. Policjanci natychmiast zatrzymali jego uprawnienia do kierowania, uniemożliwiając mu dalszą podróż.

Autobus był pełen pasażerów, głównie młodzieży zmierzającej do szkoły. Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji, drugi pojazd z innym kierowcą zastąpił zatrzymany autobus, umożliwiając pasażerom kontynuowanie podróży.

„Trzeźwy poranek” w Książu Wielkopolskim

Praktycznie w tym samym czasie, o godzinie 7:30, policjanci z drogówki na posterunku kontrolnym w Książu Wielkopolskim ujawnili, że 46-letni kierowca toyoty, mieszkaniec Śremu, również prowadził w stanie po spożyciu alkoholu, mając blisko pół promila alkoholu we krwi. Również jemu odebrano uprawnienia do kierowania.

Wstyd! Pijany śremianin wpadł w Zaniemyślu

Obie sprawy trafią do sądu, a policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Nawet niewielka ilość alkoholu może powodować zaburzenia i doprowadzić do upośledzenia zmysłów. Jeśli planujemy jazdę samochodem, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, to można go sprawdzić. Wyruszając w podróż, bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *