Nowy aparat RTG w gostyńskim szpitalu

Szpital w Gostyniu otrzymał nowy aparat RTG, który służy pacjentom. Rocznie w SPZOZ w Gostyniu wykonywanych jest ok. 10 000 badań. Nowy sprzęt kosztował prawie 1 050 000 złotych. Część środków pochodziła z funduszy unijnych, a resztę dołożył Powiat Gostyński.

Sprzęt wykonuje obrazy w formie cyfrowej oraz dzięki niemu można przesyłać obraz na poszczególne oddziały co przyspieszy pracę specjalistów. RTG zostało zamontowane na podwieszeniu sufitowym. Możliwe jest także wykonanie obrazu całego ciała w jednym zdjęciu. Również będzie można przeprowadzać badania pacjenta w pozycji pionowej, bocznej oraz badania kości długich.

Zakup został zrealizowany w ramach zadania: ,,Modernizacja bazy diagnostycznej w SPZOZ w Gostyniu”, który jest dofinansowany z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Wartość całego projektu to ponad 5 mln złotych, a prawie 3,3 mln złotych pochodzi ze środków unijnych. Projekt zakładał m.in. zakup tomografu komputerowego, mammografu, aparatu RTG oraz aparatu RTG z ramieniem C. Ponadto zrefundowany został zakupiony w 2021 zestaw endoskopowy z myjnią i wyposażeniem.

źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *