Najmłodsi artyści z powiatu gostyńskiego wiedzą jak ważne jest dbanie o czyste powietrze

We wtorek (14 listopada) odbyło się spotkanie z laureatami konkursu dot. czystego powietrza. Był to także Dzień Czystego Powietrza.

Dwanaście prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych mieszkańców powiatu gostyńskiego zagości na ekokalendarzu na rok 2024. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się we wtorek (14 listopada) w Starostwie Powiatowym w Gostyniu.

Dzieci z klas II – IV szkół podstawowych wykonały prace plastyczne na konkurs organizowany przez Powiat Gostyński. Wpłynęło ponad 70 prac z placówek szkolnych z całego powiatu. Tematem konkursu było czyste powietrze, m.in. ochrona powietrza atmosferycznego, sposoby walki ze smogiem poprzez wykorzystanie energii z wody, wiatru, słońca, zakazu spalania śmieci, ograniczania ilości odpadów, ochrony drzew itp.

Prace oceniało jury w składzie: wicestarosta Janusz Sikora, Sylwia Kościańska – naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Magdalena Korniłowicz – architekt, artysta i pracownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budownictwa oraz Joanna Jakubiak – z-ca naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu. Wybrali 12 prac, które będą ilustrować kalendarz powiatowy na rok 2024.

Prócz podziękowań laureaci otrzymali ekokalendarze, leksykony przyrodnicze, ekologiczne worki i gry. Natomiast do wszystkich uczestników konkursu trafiły podziękowania, worki i ekokalendarze.

Konkurs plastyczny na ilustrację do EKO-KALENDARZA  na rok 2024 pod hasłem: ,,Powiat Gostyński – w trosce o środowisko” został zorganizowany dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (w kwocie 4800 zł).

Wydrukowano 500 egzemplarzy ekokalendarzy. Trafią one o szkół biorących udział w projekcie, laureatów, mieszkańców powiatu, instytucji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *