Ciekawe pary 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Paweł Wojtala – prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, dokonał losowania par 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzka Wielkopolskiego. Poznaliśmy rywali m.in. Kotwicy Kórnik, Obry Kościan, Korony Piaski, czy… Polonii Poznań, która wyeliminowała Wartę Śrem.

Mecze pucharowe rozegrane zostaną 9/10 marca i poprzedzą inaugurację ligowej wiosny w Wielkopolsce.

Podczas środkowego losowania par 1/16 finały do czterech zespołów uśmiechnęło się szczęście, bowiem trafiły na wolny los. Automatycznie do 1/8 finały awansowała m.in. Korona Piaski, a także Unia Swarzędz, Górnik Konin i Centra Ostrów Wlkp.

Rywalem Kotwicy Kórnik będzie Pogoń Łobżenica.  Podopieczni Tomasza Nawrota będą więc mieli okazję do rewanżu za jesienną porażkę w lidze jeszcze zanim dojdzie ponownej walki o punkty w rundzie jesiennej. Jeśli kórnicki zespół awansuje to w kolejnej rundzie zagra z Koroną Piaski. W ćwierćfinale na Kotwicę może czekać Lipno Stęszew, a w półfinale już jakiś trzecioligowiec, bo w „połówce” drabinki są m.in. Unia Swarzędz, czy Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Puchar Polski 1

Obra Kościan zagra z Polonią Poznań. Przypomnijmy, że ta w półfinale okręgu poznańskiego wyeliminowała  Wartę Śrem, a w finale okazała się lepsza od Warty Międzychód i odniosła historyczny sukces. W 1/8 finału zwycięzca tej pary trafi na lepszy zespół z pojedynku pomiędzy Victorią Września, a Mieszko Gniezno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *