Zatrzymanie narkotykowego duetu w Gostyniu. To mieszkańcu powiatu śremskiego

Gostynińscy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego przeprowadzili udaną interwencję, zatrzymując 21-letniego kierowcę i jego 23-letniego pasażera. Mężczyźni zostali przyłapani na posiadaniu i handlu nielegalnymi substancjami psychoaktywnymi. Policja ujawnia, że byli to mieszkańcy powiatu śremskiego.

16 grudnia funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Volkswagena. Kierujący, 21-letni mieszkaniec powiatu śremskiego, zachowywał się nerwowo.

Podczas rutynowej kontroli okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Badanie testerem jednoznacznie potwierdziło obecność zabronionych substancji w jego organizmie. Dodatkowo, podczas rewizji, policjanci odkryli, że 21-latek ukrywał cztery woreczki z metamfetaminą w odzieży.

Pasażer pojazdu, 23-letni również mieszkaniec powiatu śremskiego, także znalazł się w kręgu zainteresowania policjantów. Funkcjonariusze znaleźli przy nim zwitki foliowe, zawierające susz roślinny o charakterystycznym zapachu i wyglądzie marihuany, oraz woreczek z zawartością skrystalizowanej substancji – metamfetaminy.

W sumie zabezpieczono blisko 55 gramów nielegalnych substancji psychoaktywnych, w tym zarówno metamfetaminę, jak i marihuanę.

21-letniemu kierowcy natychmiast zatrzymano prawo jazdy, a jeżeli wyniki badań krwi potwierdzą obecność narkotyków, mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem niedozwolonych substancji. Podejrzanemu grozi odpowiedzialność karna za to przestępstwo.

23-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obydwaj zatrzymani staną przed sądem, gdzie będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *