Młodzi uczniowie z Borka Wlkp. już wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc – ważna sprawa. Przekonali się o tym uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim.

Pierwsza pomoc jest czynnością, która może uratować życie drugiego człowieka. Większość ludzi jednak ma nadzieję, że ktoś inny udzieli pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Najczęściej dzieje się tak przez strach, ponieważ nie wiemy jak udzielić pierwszej pomocy.

Dlatego tak ważna jest edukacja ludzi w zakresie udzielania pierwszej pomocy bez względu na wiek. Policjanci z Gostynia w ramach Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie wspólnie ze strażakami z Gostynia przeprowadzili zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim.

Projekt ,,Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa” pozwolił zwrócić uwagę na potrzebę kształtowania wśród dzieci i młodzieży prawidłowych postaw m.in. w obszarze bezpieczeństwa na drodze, ale przede wszystkim udzielania pierwszej pomocy. Akademia Bezpieczeństwa ma na celu łamanie barier i strachu przy udzielaniu pierwszej pomocy metodą resuscytacji krążeniowo – oddechowej oraz z wykorzystaniem defibrylatora AED.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *