Oficjalne otwarcie wystawy poświęconej Powstańcom Wielkopolskim w Gostyniu

Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu oraz Muzeum w Gostyniu zapraszają na oficjalne otwarcie wystawy filatelistycznej w hołdzie powstańcom wielkopolskim.

Wystawa pt. ,,105. rocznica zakończenia zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego” zostanie otwarta w poniedziałek (5 lutego) o godz. 17:00 w gostyńskim muzeum. Wstęp jest wolny.

Oglądając wystawę będzie można ujrzeć m.in.: walory pocztowe poświęcone powstaniu wielkopolskiemu, korespondencje ze stemplami cenzury z okresu trwania walk i czasu przejściowego 1919-1921. Obok oryginałów pojawią się także kopie (skany) przesyłek. Ponadto nie zabraknie eksponatów wydanych przez gostyńskich filatelistów, które przedstawiają obchody rocznic powstania wielkopolskiego.

Organizatorzy z okazji rocznicy i wystawy wydali trzy beznominałowe kartki pocztowe z sylwetkami dowódców powstańczych na ziemi gostyńskiej:

  • Stefanem Eitnerem, dowódcą kompanii gostyńskiej
  • Ignacym Talarczykiem, dowódcą kompanii boreckiej
  • Leonem Włodarczakiem, dowódcą kompanii mieszanej

Dowódcy pojawią się również na znaczkach spersonalizowanych. Na wydarzenie przygotowano specjalny okolicznościowy kasownik. Wystawę będzie można oglądać do 29 lutego.

źródło: Urząd Miejski w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *