Były komendant śremskich policjantów odchodzi ze służby

Komendant Główny Policji, po uwzględnieniu prośby o rozwiązanie stosunku służbowego, zwolnił ze służby w Policji nadinsp. Piotra Leciejewskiego, dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Nadinspektor Piotr Leciejewski rozpoczął swoją służbę w policyjnym mundurze 1 września 1993 r. Przez ponad 30 lat kariery zdobywał doświadczenie w różnych obszarach służby, głównie w pionie kryminalnym, ale również pełniąc odpowiedzialne funkcje kierownicze w pionie prewencji.

W swoim bogatym życiorysie można odnaleźć m.in. pełnienie funkcji Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie, oraz Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, gdzie odpowiadał za nadzór nad pionem kryminalnym.

Przez pewien okres sprawował obowiązki Komendanta Szkoły Policji w Pile. 13 marca 2020 r. objął stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, a 21 maja 2020 r. został oficjalnie powołany na to stanowisko przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

01
Piotr Leciejewski ostatni raz policyjny mundur założył 2 lutego / fot. KWP Bydgoszcz

W uznaniu za nienaganną służbę, Piotr Leciejewski otrzymał akt mianowania na stopień nadinspektora z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczony 21 lipca 2021 r. na dziedzińcu Belwederu w Warszawie.

Leciejewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Poza służbą Piotr Leciejewski wyróżnia się wysokimi wymaganiami stawianymi zarówno sobie, jak i swoim podwładnym. Jego podejście do zarządzania garnizonem kujawsko-pomorskiej policji jest ukształtowane przez zasadę, że człowiek zawsze stoi na pierwszym miejscu.

Leciejewski jest pomysłodawcą utworzenia Izby Pamięci oraz galerii porterów byłych komendantów wojewódzkich policji w Bydgoszczy.

Prywatnie Piotr Leciejewski pochodzi z powiatu gostyńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *