Policjanci ze Śremu pilotowali rodzącą do szpitala

24 marca, około 15:15, asp. szt. Michał Płończak oraz sierż. szt. Łukasz Karolewski, funkcjonariusze z drogówki w Śremie, pełnili swoją służbę w Dolsku przy ulicy Gostyńskie Przedmieście. Zakończyli kontrolę pojazdu, gdy nagle z prośbą o pomoc zwrócił się do nich kierujący seatem, mieszkaniec Gostynia.

Mężczyzna przekazał im, że jego partnerka, obecna w aucie, jest w trakcie porodu, odczuwa skurcze i konieczne jest niezwłoczne dostarczenie jej do szpitala. Kierowca zdawał sobie sprawę, że bez pomocy policjantów, dowiezienie kobiety na czas, może być trudne.

Bez wahania, aby zapewnić bezpieczeństwo kobiecie i jej nienarodzonemu dziecku, policjanci natychmiast zdecydowali się na eskortowanie pojazdu. Korzystając z sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pilotowali auto, w którym znajdowała się rodząca kobieta, do szpitala w Śremie. Po przyjeździe na miejsce, natychmiast zawiadomili personel medyczny, który przejął dalsze działania. Kobieta została przetransportowana na oddział położniczy, gdzie urodziła synka. Cała operacja przebiegła niezwykle szybko i sprawnie.

– Skontaktowaliśmy się telefonicznie z panem Natanem, teraz już szczęśliwym tatusiem małego Leona, który nam opowiedział, że chłopczyk urodził się zaraz po tym, jak jego partnerka pani Urszula trafiła na porodówkę. Prosił, aby serdecznie podziękować policjantom śremskiej drogówki.

– mówi podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *