KPP w Gostyniu od strony edukacyjnej

Funkcjonariusze muszą być dobrym przykładem dla innych. Wie o tym doskonale Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu, która z przyjemnością spotyka się z najmniejszymi mieszkańcami powiatu gostyńskiego i przekazuje im ważne informacje na temat bezpieczeństwa.

Jednym z takich spotkań może pochwalić się Przedszkole ,,Pod Świerkami’’ z Krobi. Podczas wizyty dzieci mogły dowiedzieć się jakie zadania realizuje policja, a także miały szansę zobaczyć niektóre pomieszczenia służbowe i radiowóz. Tematów było wiele, ale skupiono się przede wszystkim na elementach odblaskowych, które zapewniają widoczność na drodze. Wraz z trwającą akcją ,,Świeć Przykładem – Noś Odblaski’’ przedszkolaki dostały odblaskowe breloczki.

,,Bohater tygodnia’’ – jest nim Marcel z grupy ,,sówki’’, który mógł zaprosić kogoś bliskiego lub znajomego do SP Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu. Chłopiec wybrał swoją ciocię Kasię, która jest policjantką. Mł. asp. Katarzyna Ptak wyjaśniła na czym polega jej praca, pokazała radiowóz i wyposażenie z jakiego korzystają funkcjonariusze. 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *