Kolejna edycja spotkań dla dzieci i młodzieży- Wybieram mądrze

W szkołach podstawowych i ponadpodstawowych gminy Gostyń realizowane są zajęcia profilaktyczne pod nazwą – ,,Wybieram mądrze”. Jest to druga edycja tego przedsięwzięcia.

Od października do grudnia realizowane są zajęcia z profilaktyki uzależnień. Spotkania organizowane są w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w gminie Gostyń.

Podczas spotkań ,,Wybieram mądrze – edycja II” uczniowie poznają podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń wynikających z nich. Uczniowie i uczennice podczas zajęć nabędą różne umiejętności, m.in. dokonywania odpowiednich wyborów czy odmowy w przypadku, gdy jest się namawianym do spożycia alkoholu lub narkotyków.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w ramach programu „Uzależnia mnie tylko uśmiech – edycja III”, finansowanego przez Województwo Wielkopolskie (zadanie publiczne z zakresu zdrowia pn. „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia”.).

źródło: http://gostyn.pl/Wybieram_madrze_-_edycja_II.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *