W trakcie dwóch dni trzech kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące

Policjanci z powiatu gostyńskiego podczas działań kontrolno – pomiarowych zatrzymali w ciągu dwóch dni uprawnienia do kierowania trzem osobom.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w piątek (10 listopada) w Kunowie. Na ul. Kościańskiej policjanci zatrzymali 46 – letniego kierowcę z powiatu średzkiego, a miernik prędkości wykazał 107 km/h kiedy dozwoloną prędkością była ,,pięćdziesiątka”. Kontrola zakończyła się nie tylko zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, ale także mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Natomiast w sobotę 11 listopada policjanci zatrzymali kierowców Forda i Toyoty. Kierujący w obszarze zabudowanym jechali z prędkością 107 oraz 111 km/h. Za kierownicą forda siedział 45-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Jednak za kierownicą toyoty siedział 48-latek z powiatu konińskiego, który jak się okazało był również recydywistą. Kierowca forda został ukarany tak samo jak swój poprzednik z piątku (10 listopada), a kierujący toyotą ma do zapłacenia mandat w wysokości 4 000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *