Policjanci z Gostynia złapali sklepowego włamywacza!

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu złapał włamywacza, który ukradł ponad 23 tysiące złotych. Na sumieniu ma więcej przestępstw.

Dyżurujący policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał powiadomienie o włamaniu do jednego ze sklepów mięsnych w mieście. Informacja miała miejsce w poniedziałek, 2 października. Sprawca wyważył drzwi od zaplecza i wszedł do lokalu po to by sforsować sejf, z którego ukradł ponad 23 tysiące złotych.

Co ciekawe do podobnego zdarzenia miało dojść w 2021 roku. Wtedy gostyńscy policjanci również zajmowali się sprawą włamania do tego samego sklepu, z którego skradziono blisko 18 tysięcy złotych. Sprawcy jednak nie znaleziono.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wiedzieli, że obie sprawy mogą być ze sobą powiązane, a sprawca może być tą samą osobą. Dokładnie więc analizowali każdy zebrany szczegół zarówno ze sprawy bieżącego roku jak i z 2021 roku.

W środę (15 listopada) kryminalni zatrzymali 45-letniego mieszkańca Poznania w jego mieszkaniu. Jak się okazało sprawca włamań był już wcześniej notowany przez policję. Usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *