Grupa uczennic i uczniów z SP nr 5 w Gostyniu z przygodą w Niemczech

Grupa uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu spędziła tydzień przygód w… niemieckiej Turyngii! Jak minął im ten czas?

Młodzież z SP nr 5 pod nadzorem opiekunów wzięła udział w kolejnym polsko-niemieckim projekcie muzycznym razem z rówieśnikami z dwóch szkół w Ellmerich i Wolkramshausen, w powiecie Nordhausen.

Na młodzież w dniach od 27 listopada do 3 grudnia czekało mnóstwo atrakcji w Niemczech. Głównym punktem było przygotowanie koncertu, który miał miejsce w sobotę 2 grudnia w Nordhausen. Galowy występ rozpoczął się utworem „You are the voice”. Chór składał się z  80 młodych ludzi z Niemiec i Polski, którzy zaśpiewali dwujęzyczne utwory. Podczas ich śpiewania apelowali o pokój, poszanowanie środowiska i przyjaźń między ludźmi. Zwieńczeniem występu była owacja na stojąco i łzy wzruszenia rodziców – zarówno tych niemieckich na sali w Nordhausen, jak i polskich, oglądających koncert dzięki transmisji internetowej.

Pobyt zaowocował nawiązaniem przyjaźni polsko-niemieckich, nauką języka niemieckiego i angielskiego, a także poznaniem nowego kraju. Oprócz warsztatów muzycznych uczniowie wzięli udział w codziennych animacjach językowych, grach i zabawach, odwiedzili jarmark bożonarodzeniowy, a także odwiedzili szkołę w Ellrich, w której uczą się ich koledzy. W Ellrich uczestniczyli w zajęciach sportowych i grze terenowej oraz ognisku

– relacjonuje Izabela Nowak, nauczycielska języka niemieckiego w SP5 i jedna z opiekunek wyjazdu.

Umowę partnerską z samorządem Powiatu Nordhausen podpisał we wrześniu 2023 roku Powiat Gostyński. Międzyszkolny projekt zrealizowano dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

źródło: Urząd Miejski w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *