Gostyńscy policjanci przeprowadzili specjalne szkolenie dot. handlu ludźmi

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi był obchodzony w całej Unii Europejskiej, w środę 18 października. Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu starała się uświadomić młodzież o wadze problemu jakim jest handel ludźmi.

W Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi wszystkie organizacje rządowe i pozarządowe oraz organy ścigania informują i przestrzegają społeczeństwo przed handlem ludźmi. Często zwykły człowiek myśli, że taki problem go nie dotyczy co jest błędnym myśleniem. Nie jesteśmy świadomi tego co nas spotka w przyszłości ani z jakimi osobami tak naprawdę mamy styczność. 

Obecnie Polska to nie tylko kraj pochodzenia ofiar, ale również miejsce transferu ofiar z Europy Wschodniej do Europy Zachodniej oraz kraj docelowy dla ofiar wykorzystywanych głównie w prostytucji i pracy przymusowej.

Komenda Główna Policji posiada specjalną infolinię i skrzynkę e-mail, gdzie każdy kto posiada ważne informacje dot. handlu ludźmi może je przekazać policjantom. To bardzo ważne aby reagować w takich przypadkach, ponieważ ratujemy w ten sposób czyjeś życie.

Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu postanowiła w Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi edukować młodzież ze szkół średnich. Gostyńscy policjanci przeprowadzili szkolenie w ramach projektu ,,Nie jesteś na sprzedać – nie daj się kupić’’. 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *